Оскільки попит на енергію для кондиціонування повітря в житлових приміщеннях стрімко зростає з кожним днем, команда дослідників із Національного університету Сінгапуру (NUS) розробила мембранний і водяний кондиціонер з метою відповідати постійному зростанню глобального споживання енергії та ризики глобального потепління. Він може подавати холодне повітря без використання будь-яких компресорів і хімічних холодоагентів, що дозволяє заощадити на рахунках за електроенергію та зменшити вплив на навколишнє середовище. Незважаючи на функцію охолодження, ця нова система також здатна генерувати питну воду. Здається, ідея використання води як повітряного охолоджувача може змінити майбутнє кондиціонерів.

Професор Ернест Чуа з кафедри машинобудування інженерного факультету НУК пояснив потенційне використання;

Нашу технологію охолодження можна легко налаштувати для будь-яких погодних умов, від вологого клімату в тропіках до посушливого клімату в пустелях. Незважаючи на те, що його можна використовувати для внутрішніх житлових і комерційних приміщень, його також можна легко збільшити, щоб забезпечити кондиціонування повітря кластерів будівель енергоефективним способом. Ця нова технологія також дуже підходить для обмежених просторів, таких як бомбосховища або бункери, де видалення вологи з повітря є критичним для комфорту людини, а також для сталої роботи делікатного обладнання в таких зонах, як польові госпіталі, бронетранспортери та інші. експлуатаційні палуби кораблів ВМС, а також літаків.

Читайте також: 9 унікальних фарб для очищення повітря, які освіжать ваше приміщення



Спочатку він видаляє вологу з вологого зовнішнього повітря за допомогою матеріалу, схожого на папір, а потім охолоджує осушене повітря за допомогою системи охолодження точки роси, яка використовує воду як охолоджувач замість екологічно шкідливих хімічних холодоагентів. На відміну від традиційних кондиціонерів на основі стиснення пари, які випускають гаряче повітря в навколишнє середовище, він випускає потік прохолодного повітря, щоб обмежити вплив на клімат. Ця екологічно чиста система кондиціонування з низьким споживанням енергії також може виробляти приблизно від 12 до 15 літрів напою на день.

Підходить як для внутрішнього, так і зовнішнього використання, це портативна система кондиціонування повітря, яку можна налаштувати для будь-яких погодних умов. За словами доцента Чуа, це економічно ефективне рішення для охолодження, яке також є екологічно чистим і стійким. Дослідницька група стверджує, що ця система споживає приблизно на 40 відсотків менше електроенергії, ніж стандартні компресорні кондиціонери.

Зараз дослідники NUS працюють над удосконаленням його дизайну та додаванням інтелектуальних функцій, таких як попередньо запрограмовані параметри тепла на основі присутності людини та відстеження енергоефективності в реальному часі. Цей проект підтримується Управлінням будівництва та будівництва та Національним дослідницьким фондом Сінгапуру.

Раніше ми також представляли водяний кондиціонер з низьким енергоспоживанням, розроблений індійською архітектурною фірмою. Однак це зовсім інший метод, який передбачає використання теракотових горщиків і води для охолодження повітря.

Слідкуйте за Homecrux у Новинах Google!