Килими від стіни до стіни не для всіх, особливо якщо у вас є гарна дерев’яна або плиткова підлога, щоб похвалитися. Однак, маючи голу і відкриту тверду підлогу, у зимові місяці може здаватися трохи холодно. Великі житлові приміщення або простори відкритого планування з голою підлогою можуть залишити кімнату трохи порожньою, а звук лунає навколо простору. Це робить килимки ідеальним вибором. Килим може зробити вашу вітальню затишною та привабливою; але те, як і що ви обираєте, має величезне значення.

Килимок — це, по суті, шматок килима, який набагато менший за розміри кімнати. Як правило, його розміщують у центрі або для виділення певних зон, залишаючи тверду деревину відкритою по краях кімнати або в місцях з інтенсивним рухом людей, водночас створюючи відчуття м’якості та розкоші там, де це найбільше потрібно.

Килими можуть створити зональний житловий простір, додати тепла та текстури, а також виступати як заява про стиль. Однак є багато речей, які ви повинні мати на увазі, вибираючи килим для свого житлового приміщення.

Цей посібник із купівлі килимків має на меті охопити все, що вам потрібно знати про те, як купити правильний килимок для вашої вітальні, забезпечуючи правильний вибір для вашої підлоги та максимізуючий потенціал вашого простору.



Розмір і форма

Можливо, два найважливіші міркування при покупці килимів — це розмір і форма. Килим має бути меншим за розміри кімнати (інакше він просто не поміститься), але достатньо великим, щоб покрити підлогу вітальні, не виглядаючи карликовим. Якщо вам потрібен килимок для зони відпочинку, то в ідеалі він повинен відповідати розміру підлоги, дивана та стільців.

Як вибрати правильний килимок для вашої вітальні – розміщення
Зображення: Castlery

Килими бувають кількох стандартних розмірів, включаючи 6×9 футів, 8×10 футів, 9×12 футів і 10×14 футів. Однак це стосується лише прямокутних килимів (вони бувають інших форм), і завжди є ймовірність антикварного килима, який не відповідає цим масштабам, або навіть килима ручної роботи індивідуальних розмірів.

Це може допомогти виміряти саму кімнату, а потім площу, яку ви хочете покрити килимом. Це дасть вам краще уявлення про розмір кронштейна, на який вам слід дивитися. Основне правило полягає в тому, щоб залишити 4-8 дюймів голої підлоги з усіх боків килимка, при цьому всі ніжки (або принаймні передні ніжки) всіх меблів стоять на килимі.

Крім того, ви можете вибрати прямокутну, квадратну, круглу або будь-яку іншу геометричну форму, щоб доповнити ваш поточний макет.

Кольори та візерунки

Коли ви визначитеся, який розмір вам потрібен, вам потрібно почати думати про стилістичні та дизайнерські елементи вашого вибору килима. Дві найбільш актуальні проблеми – колір і малюнок. Килими доступні у величезному діапазоні кольорів і дизайнерських схем, від однотонних блокових кольорів до декоративних і складних геометричних візерунків.

Колір і візерунок для килимка у вітальніКолір і візерунок для килимка у вітальні
Зображення: Ballard Designs

В ідеалі колір слід вибирати, враховуючи загальний дизайн і колірну гамму кімнати. Використовуйте свій килим, щоб доповнити колір дивана та крісел, вибираючи інші акцентні кольори в м’яких меблях, таких як подушки та штори.

Якщо килим із блоковим кольором вам не подобається або ви хочете, щоб ваш килим був більш привабливим, тоді ви можете вибрати візерунки. Вони дуже різняться, тому все залежить від особистих уподобань. Східні килими, як правило, вишукано прикрашені сміливими кольорами, але є також яскраві геометричні візерунки або більш витончені малюнки, які підходять майже до будь-якого житлового приміщення.

Матеріал і фактура

Іншою важливою частиною вашого вибору має бути матеріал і тактильна природа килима. Наприклад, ви хочете килим з короткими або довгими волокнами? Довгі волокна можуть бути більш затишними та теплими на дотик, але їх важче чистити, ніж килими з коротких волокон. Ви також повинні вирішити, чи хочете ви мати килим із текстильними деталями, наприклад китицями.

Правильний килимок для вашої вітальні – матеріал і текстураПравильний килимок для вашої вітальні – матеріал і текстура
Зображення: Ендрю Бордвін

Вибір матеріалу також може варіюватися в широких межах як щодо методів виробництва, так і щодо вартості. Натуральні волокна, такі як вовна, ширше використовуються в килимах ручної роботи та є чудовим вибором, але будуть значно дорожчими, ніж виготовлені машиною килимки з синтетичних матеріалів. Знову ж таки, все залежить від ваших особистих уподобань, а також розміру вашого бюджету.

Читайте також: Які кольори меблів і стін поєднуються з сірою підлогою

Враховуйте витрати

Можливо, зрештою, найважливішим фактором для більшості людей є вартість. Килими ручної роботи будуть набагато дорожчими, ніж виготовлені машиною, а натуральні волокна також коштують дорожче синтетичних. Але це також зводиться до того, чи є килим дизайнерським виробом із магазину елітних товарів для дому чи килимом більш масового виробництва з мережі вуличних магазинів.

Сума, яку ви готові заплатити, може вплинути на ваш вибір, але також має залежати від характеру вашого будинку. Наприклад, зайнятий сімейний будинок з дітьми та домашніми тваринами, ймовірно, не є ідеальним місцем для килима з відбитками долонь, вовняного килима чи антикварного килима. Ви також повинні врахувати фактор зносу, оскільки килими з часом зношуються, особливо в місцях, де часто використовуються, як-от у вітальні.

Правильний килимок для вашої вітальні – враховуйте витратиПравильний килимок для вашої вітальні – враховуйте витрати
Зображення: Eric Piasecki

Крім того, слід враховувати витрати на технічне обслуговування. Вам потрібен якісний пилосос і купа продуктів та інструментів для більш глибокого та ефективного прибирання. Крім того, вам може знадобитися врахувати додаткову плату за будь-які потенційні розливи та плями, які є більш шкідливими та потребують професійного чищення килимів.

Речі, які суворі, цього не роблять

Є певні речі, про які слід пам’ятати, вибираючи килимок для вашої вітальні. Хоча ми перерахували речі, які ви повинні робити, ось кілька речей, які вам категорично не слід робити.

  1. Не вибирайте занадто маленький килим: Розмір вашого килима має значення. Якщо ви виберете занадто малий килим, це зробить кімнату фрагментованою. Килим має бути на 4-8 дюймів коротшим за всю площу підлоги.
  2. Виберіть килим такого ж кольору, як ваш диван: Будьте уважні, вибираючи колір килима. Але не робіть помилки, вибираючи килим такого ж кольору, як граф та інші меблі в кімнаті. Це зробить кімнату задушливою і нудною.
  3. Килимок з такою ж текстурою, як меблі: Ще одна поширена помилка — вибір килима з такою ж фактурою, що й меблі у вашій кімнаті. Додаючи різну текстуру, ви привносите в кімнату грайливість і чуттєве задоволення.
  4. Занадто сміливий і насичений візерунок: Не слід вибирати надто сміливий і насичений візерунок килима, оскільки він створить гучний і переважний макет, який приверне увагу до інших предметів у кімнаті. Ви повинні збалансувати меблі, щоб створити візуально заспокійливий простір.

Поради щодо догляду за килимком у вітальні

Хоча додавання килимів у ваш дім може покращити дизайн і створити м’яку текстуру під вашими ногами, вони вимагають приділеного часу на технічне обслуговування. Ретельність догляду за килимом здебільшого залежить від матеріалу, плетіння, ворсу та кольору килима.

Правильний килимок для вашої вітальні – поради щодо доглядуПравильний килимок для вашої вітальні – поради щодо догляду
Зображення: Michelle Becker/The Spruce

Килими з плоским переплетенням легко пилососити, а також їх можна виносити на вулицю, щоб вибити старомодний спосіб. З іншого боку, килими з високим ворсом важко чистити, і деякі з них потребують професійних прибиральників. Іншим фактором, який визначає частоту обслуговування килима, є розташування та кількість пішоходів, які він буде спостерігати.

Ці фактори визначають, як часто вам слід пилососити килим. За синтетичними матеріалами легше доглядати, їх легко чистити за допомогою відповідних хімічних засобів для виведення плям; тоді як вовняні килими вимагають більше догляду та часу, хоча на них не можна використовувати хімічні речовини, щоб не пошкодити волокна.

Поширені запитання про килими для вітальні

Який найкращий розмір килима для вітальні?

Килими для вітальні доступні в різних стандартних розмірах, включаючи 6×9 футів, 8×10 футів і 9×12 футів. Однак також можна отримати килими індивідуальних розмірів. Також часто зустрічаються антикварні килими незвичайних розмірів. Крім того, для незвичайних форм важче отримати точні розміри. Правильний розмір вашої кімнати залежить від наявного простору. Килимок не повинен бути занадто великим або занадто маленьким, оскільки це може зробити ваш простір занадто захаращеним або занадто порожнім.

Куди мені покласти килимок?

Якщо ви думаєте про найкраще місце для розміщення килима у вітальні, вам слід обійти наявні меблі в цьому просторі. Основне правило полягає в тому, щоб залишити 4-8 дюймів голої підлоги з усіх боків килимка, при цьому всі ніжки (або принаймні передні ніжки) всіх меблів стоять на килимі. Однак килимок не завжди потрібно розміщувати в центрі. Переконайтеся, що він візуально доповнює домінуючий предмет меблів у кімнаті.

Чи має мій килим бути того ж кольору, що й диван?

Килим може бути того ж кольору, що й диван, але це може зробити один колір більш домінуючим, ніж це повинно бути. Використовуйте килим як можливість додати трохи контрасту або поєднайте його з кольоровою гамою інших м’яких меблів, таких як штори та подушки, для більш узгодженої теми дизайну.

Який килим купити, якщо вдома є домашні тварини?

Якщо у вас вдома є домашні тварини, можливо, ви захочете налаштувати вибір килима відповідно до них. Килимок з низьким ворсом підходить для домашніх тварин, оскільки він не має складного плетіння, де може сховатися шерсть домашніх тварин та інше сміття. Навпаки, плетіння килима з високим ворсом може призвести до катастрофи, якщо у вас є кішка чи собака. Людям з домашніми тваринами слід вибирати синтетичні матеріали, такі як поліпропілен.

Як часто я повинен чистити килим?

Частота чищення килима залежить від матеріалу, техніки плетіння та від того, чи є у вашому домі діти чи домашні тварини. Незважаючи на це, ви повинні пилососити свій килим один або два рази на тиждень і ретельно чистити принаймні двічі на рік. З дітьми та домашніми тваринами ретельно чистіть килими кожні три місяці.

Щоб отримати додаткову допомогу, ви також можете переглянути наш посібник про те, як розмістити килимки на паркетній підлозі.

Слідкуйте за Homecrux у Новинах Google!