Всупереч тому, що думають люди, сьогодні домашнє навчання стало чудовим варіантом навчання, який батьки можуть розглянути для своїх дітей. Є багато переваг домашнього навчання, і для деяких дітей можливість навчатися з будь-якого місця (включно з домом) може бути кращим вибором.
У сучасну епоху домашнє навчання стало більш популярним і успішним завдяки технологічному прогресу. Доступність технологій та онлайн-ресурсів зробила революцію в домашньому навчанні. Маючи кращий доступ до освітніх програм, віртуальних кімнат для навчання та інтерактивних матеріалів, батьки та учні, які навчаються вдома, можуть забезпечити всебічну та сучасну освіту.
Якщо ви є батьком і плануєте або забезпечили своїх дітей домашнім навчанням, ми підібрали нижче кілька чудових порад, які допоможуть вам досягти успіху в домашньому навчанні.
- Встановіть розпорядок дня
Встановлення режиму домашнього навчання має вирішальне значення для розвитку дітей. Це може допомогти налагодити стосунки, зміцнити впевненість у собі, а також допомогти дітям легко адаптуватися до змін.
Більше того, рутина також може створити відчуття безпеки, розслаблення та відкритості до навчання, це допоможе зосередитися та дисциплінувати. Однак запровадження розпорядку для ваших маленьких дітей може бути складним, особливо якщо вони навчаються вдома.
Ви можете почати з того, щоб забезпечити їм розумний час сну, таким чином ви можете заохотити їх прокидатися рано. Так само, як вони зроблять, якщо вступлять до звичайної школи. Ви також можете встановити ранковий розпорядок дня, який передбачає, що ваші діти повинні застелити ліжко, прийняти ванну та поснідати перед тим, як розпочати навчання вдома. Ранкова рутина може допомогти створити структурований початок домашнього дня.
- Спілкуйтеся чітко
Щоранку спілкуйтеся зі своїми дітьми, щоб обговорити щоденний план. Поясніть будь-які запитання, які у них можуть виникнути, і переконайтеся, що вони мають усе необхідне для щоденного домашнього навчання. Обговоріть часові рамки завдань і встановіть терміни, щоб підтримувати прогрес.
Ви також повинні заохочувати свою дитину ділитися своїм досвідом навчання та залишати позитивні відгуки. Оскільки ваші діти можуть відчувати себе ізольованими під час домашнього навчання, дуже важливо заохочувати їх ділитися тим, що вони відчувають.
Ви також повинні підтримувати спілкування з вихователем вашої дитини, коли це можливо. Надішліть їм електронний лист щодо будь-яких проблем або запитань, які ви маєте на увазі.
- Спілкуйтеся з наставниками домашнього навчання
Окрім взаємодії з наставниками ваших дітей, ви також можете спробувати поспілкуватися та знайти інших наставників домашнього навчання в Інтернеті. Через онлайн-групи, локальні мережі підтримки чи зв’язки з бібліотеки.
Залишайтеся на зв’язку та звертайтеся за порадою до досвідчених людей, які можуть надати цінну інформацію та поради. Не соромтеся задавати запитання, оскільки багато хто готовий допомогти на основі власного досвіду. Уникайте навчання вдома наодинці, а використовуйте для натхнення такі ресурси, як журнали та книги для домашнього навчання.
- Знайдіть навчальний ресурс
Хоча ви найняли наставника для домашнього навчання вашої дитини, ви, як батько, також можете взяти участь у навчанні вашої дитини. Деякі батьки можуть також віддати перевагу навчати своїх дітей самостійно, незалежно від того, в якому випадку – ви можете скористатися найближчою місцевою публічною бібліотекою, щоб знайти освітні ресурси. Ви також можете переглядати Інтернет, щоб знайти широкий спектр книг, довідкових матеріалів, відео, аудіокасет і навчальних ресурсів.
- Ставте цілі разом зі своїми дітьми
Встановлення цілей у домашньому навчанні виходить за рамки створення списку завдань. Постановка цілей є потужним інструментом, який мотивує дітей домашнього навчання та готує їх до життя. Для ефективної подорожі постановки цілей слід дотримуватися правила SMART.
- Конкретні: Чітко визначте, чого хоче досягти ваша дитина. Вкажіть бажаний рівень і встановіть детальну віху.
- Вимірний: Переконайтеся, що цілі можна виміряти.
- Досяжний: Підтвердьте, що поставлені цілі є реалістичними та досяжними протягом заданого періоду часу.
- Відповідні: Поставте цілі у відповідність із прагненнями вашої дитини, а не з чиїмись іншими. Майте на увазі, що цілі повинні мати особисте значення та відображати те, що для них важливо.
- З обмеженим часом: Встановіть розумні часові рамки для досягнення цілей. Мета полягає в тому, щоб створити терміновість і виклик, залишаючись у практичних і досяжних межах.
- Сприяти соціальній взаємодії
Хоча домашнє навчання може здатися ізолюючим для деяких дітей, правда полягає в тому, що це не обов’язково. Визнайте, що діти, які навчаються вдома, можуть втратити щоденне спілкування в класі. Таким чином, щоб вирішити цю проблему, ви можете допомогти своїм дітям активно шукати можливості для соціальної участі. Наприклад, досліджуйте якісь види спорту, уроки мистецтва, бойові мистецтва чи інші види діяльності, які можуть задовольнити інтереси вашої дитини. У наш час соціальна взаємодія не обов’язково обмежується лише школою!
- Створіть хороший робочий простір для домашньої школи
Оскільки домашнє навчання відбувається вдома, дуже важливо створити спеціальну навчальну кімнату, яка сприятиме зосередженню та концентрації. Переконайтеся, що навчальна кімната комфортна, вільна від шуму та позбавлена відволікаючих факторів, які можуть перешкодити навчанню вашої дитини.
Підтримання чистоти, почервоніння та організоване середовище може допомогти підтримати продуктивність ваших дітей. Якщо ви надто зайняті, щоб самостійно прибирати будинок, ви можете найняти покоївку для прибирання в Сінгапурі на неповний робочий день. Їх професійна команда прибиральників зможе забезпечити вашим дітям найкращі та найоптимальніші навчальні умови.
- Встановіть систему винагород
І останнє, але не менш важливе: ви можете запровадити систему винагород, щоб мотивувати своїх дітей у їхньому домашньому навчанні. Створіть діаграму з різними винагородами залежно від складності завдань, щоб полегшити процес навчання ваших дітей протягом дня.
Ви також повинні обговорити з дітьми, щоб визначити відповідну винагороду за кожне завдання залежно від його складності. Наприклад, ви можете запропонувати додаткові півгодини ігрового часу, якщо ваша дитина досягне своїх навчальних цілей тижня, або ви також можете купити щось, на що ваші діти дивилися деякий час.